شـرکت نـماد نـیرو

ارائه دهنده راه حل های جامع در زمینه انرژی

پنج شنبه -۳ اسفند ۱۴۰۲- ۰۵:۴۵

تاریخچه نماد نیرو

حضور گسترده شرکت در پروژه های توزیع در قالب قرارداد های " توسعه و احداث شبکه های توزیع برق راین و گلباف " ، " تامین برق 2 مگاواتی دوران ساخت پروژه پتروشیمی فجر کرمان " ، " تامین برق باسکولهای مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان " و " تامین تغذیه پمپ 90 کیلووات مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان " صورت پذیرفت . با اجرای موفقت آمیز چندین پروژه نورپردازی از جمله موزه صنعت برق ، میدان تاریخی ارگ کرمان و تالار پذیرائی شایان و طراحی نورپردازی بیش از 20 ساختمان دولتی شهر کرمان ، شرکت وارد حوزه فعالیت جدید نورپردازی گردید . اخذ پروانه بهره برداری و نگهداری ( O&M ) به ظرفیت 500 مگاوات از معاون وزیر در امور برق و انرژی ، از جمله افتخارات شرکت در این سال به عنوان تنها شرکت دارنده این گواهینامه محسوب می گردد . اجرای اولین پمپ آب خورشیدی استان در آب و فاضلاب روستائی و مشاوره و اخذ مجوزهای نیروگاه خورشیدی شرکت گل تاج به ظرفیت 100 کیلووات در حوزه انرژی های نو اتفاق افتاد . قرارداد مشاوره و اخذ مجوزهای مولد مقیاس کوچک شرکت تجهیز توان کویر ماهان و آقای محمد هادی نخعی نژاد منعقد گردید و موضوع ارائه سرویس های موتورهای گازسوزMTU در ایران در زمان حضور مدیر عامل شرکت MAC-Energy آلمان در کرمان بطور جدی پیگیری شد . برای اولین بار شرکت در دومین نمایشگاه صنعت برق استان کرمان ، حضوری پررنگ داشت .

ارائه خدمات در حوزه مولدهای مقیاس کوچک با انجام سرویس 6 دستگاه دیزل ژنراتور شرکت معدنی و صنعتی گل گهر محقق گردید . پروژه های خورشیدی با اجرای چند پایه روشنائی در میدان بازرار شهرستان زرند و چهار راه باهنر این شهر شروع و با اجرای 154 کیلووات سامانه فتوولتائیک ادامه یافت و با انجام امکان سنجی احداث و طراحی نیروگاه 2/1 مگاواتی فتوولتائیک شرکت توسعه نیروگاه نوین پیشگامان کویر به اوج خود رسید . با توجه به احراز صلاحیت شرکت برای اجرای پروژه های توسعه و احداث شبکه های توزیع در حیطه توزیع برق شمال استان کرمان ، قرارداد توسعه و احداث شبکه های توزیع برق زرند با شرکت منعقد گردید که از جمله پروژه های انجام شده در قالب این قرارداد ، تامین روشنائی بلوار ورودی شهر زرند با استفاده از چراغ های LED بود که بصورت جهادی و همزمان با اجرای بزرگترین سامانه فتوولتائیک استان به ظرفیت 80 کیلووات و با ثبت رکورد 45 روزه بوسیله مدیر عامل توانیر افتتاح گردید . اجرای پروژه برقرسانی ایستگاه حفاظت از خوردگی رباط برای شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ، به عنوان اولین تجربه این شرکت در صنعت نفت به شمار می رود .

این سال به عنوان شروعی دوباره برای شرکت محسوب می گردد ، چرا که از یک طرف با انجام موفق 10 پروژه توسعه و احداث شبکه های توزیع در حیطه شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان و احراز صلاحیت برای اجرای پروژه های توسعه و احداث شبکه های توزیع در حیطه توزیع برق شمال استان کرمان و از طرف دیگر با اخذ پروژه احداث 152 کیلووات سامانه خورشیدی ، شرکت وارد دو عرصه جدید و مهم بازار صنعت برق گردید .

با توجه به تشدید تحریم ها ، بازار کار بسیار محدود گردید و بیشتر فعالیت های شرکت بر تکمیل قراردادهای قبلی متمرکز گردید هر چند اولین پروژه تله متری شرکت با عنوان اجرای سیستم تله متری فرکانسی مجتمع های مهتابی و حاجی آباد گرم با شرکت آب و فاضلاب روستائی کرمان ، در این سال اجرا گردید . بدنبال مشاوره طرح های مولد مقیاس کوچک و علی الخصوص طرح CCHP که صرفا با چیلرهای جذبی شرکت Broad امکان پذیر بود ، نمایندگی شرکت سبلان گستر تهویه در کرمان اخذ گردید و بخش از فعالیتهای شرکت بر بازرایابی محصولات تهویه متمرکز گردید . رویکرد برونگرای شرکت منجر گردید که دفتر شرکت در کشور گرجستان تاسیس شود و بعد از ارتباط با بخش های مختلف مرتبط ، در مناقصه های شرکت های توزیع منطقه ای مجاز شناخته شد و حضور پیدا نمود .

با نصب و راه اندازی توربین بادی 10 کیلووات دانشگاه تحصیلات تکمیلی ، عملا اولین پروژه حوزه انرژی های نو شرکت و اولین توربین بادی استان اجرا شد . با تکیه بر روابط مستقیم و غیر مستقیمی که با سازندگان موتورهای گازسوز برقرار گردیده بود ، پیشنهادهای بسیاری برای تامین و اجرای نیروگاه های مقیاس کوچک به کارفرماهای مختلف ارائه گردید. اوج فعالیت های مشاوره ای در حوزه نیروگاه های مقیاس کوچک با عقد قرارداد مشاوره و اخذ مجوز های یک نیروگاه 6 مگاواتی با شرکت سفال سازان و دو نیروگاه 25 مگاواتی با شرکت تعاونی کشاورزی ایده نو گستر کشاورز و شرکت تعاونی دامپروری ایده گستر دام کرمان اتفاق افتاد .

اولین پروژه اتوماسیون شرکت با موضوع راه اندازی سیستم کنترل DCS بویلرهای بازیاب واحدهای 7 و 8 و مشترکات و اینترفیس توسعه مبین منعقد گردید و رسته تله متری نیز در حوزه اتوماسیون پیگیری شد . پروژه راهبری دفتر فنی و تعمیرات نیروگاه های خرمشهر و چابهار با شرکت نوذر انرژی در این سال اتفاق افتاد و قرارداد بهره برداری نیروگاه فجر 2 تا پایان سال تمدید گردید . با اخذ نمایندگی میکروتوربین های Capstone آمریکا از طریق شرکت BPC روسیه ، بازاریابی مولدهای مقیاس کوچک میکروتوربین و توربواکسپندر به پشتوانه شرکت های Capstone و Turbogaz اکراین ادامه پیدا کرد . شرکت در مناقصات بهره برداری و تعمیرات نیروگاه ایران ال.ان.جی و پرشیان فولاد حضور یافت . قرارداد تهیه ، نصب و راه اندازی یک عدد توربین بادی 10 کیلووات با دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان منعقد گردید . همچنین اولین قرارداد حوزه مولدهای مقیاس کوچک با آقای خاندان پور و با هدف مشاوره و اخذ مجوزهای یک نیروگاه به ظرفیت 5 مگاوات منعقد گردید .

اوایل این سال (10/2/88) شرکت با موضوع طرح فناوارنه " نرم افزار هوشمند ترافیک " در مرکز رشد واحدهای فناوری استان کرمان واحد 204 مستقر شد . اولین قرارداد شرکت با موضوع نظارت بر بخش ابزار دقیق تعمیرات اساسی سه واحد گازی V94.2 نیروگاه دماوند و پرند با شرکت ریتون نیرو منعقد و اجرا گردید . پیرو حضور در مناقصه های بهره برداری ، نگهداری و تعمیرات نیروگاه های مختلف از جمله نیروگاه های کاشان ، خرمشهر و ماهشهر ، نهایتا قرارداد بهره برداری نیروگاه فجر 2 واقع در شهرستان ماهشهر در استان خوزستان و از طریق شرکت شوکا به مدت یکسال منعقد گردید . مشاوره در حوزه مولدهای مقیاس کوچک با جدیت پیگیری پیگیری گردید و اولین موافقت نامه احداث مولد مقیاس کوچک در استان کرمان توسط شرکت به ظرفیت 5 مگاوات در شهرک صنعتی خضرا کرمان اخذ گردید . موضوع بازسازی سیستمهای کنترل قدیمی علی الخصوص سیستم کنترل توربین های قدیمی حوزه نفت و گاز همچنان توسط شرکت در حال پیگیری بود و سرانجام در مهر ماه 88 و همزمان با حضور مدیر عامل شرکت Holland Control کشور هلند ، شرکت موفق گردید که نمایندگی شرکت مذکور را در ایران اخذ نماید . عضویت در انجمن مهندسان و کنترل و ابزار دقیق ایران در این سال اتفاق افتاد .

Loading

  دسترسی سریع:

آکادمی نماد نیرو          فروشگاه آنلاین

دفـتر مرکـزی

کرمان، خیابان خواجو، تقاطع مالک اشتر، مجتمع سلاطین، طبقه سوم، واحد پنجم

  تلفکس: 32521416 - 034             کد پستی : 7617793149        ایمیل : info@namadniroo.ir

نماد نیرو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.